top of page

O NÁS

Všechno začalo v roce 2002 v podkrovní místnosti našeho rodinného domku kolem kuchyňského stolu. Sešlo se tu několik dětí z okolí s chutí něco si vyrobit, zazpívat si, pomazlit našeho kocoura, prostě být spolu. Postupně dětí přibývalo. Z jednoho dopoledne v týdnu se stalo pět a bylo opravdu dobře, že se podařilo uvolnit místnost v přízemí domku a vyhradit ji jako hájené území pro školičku. Já se tak pozvolna vracela ke své původní práci lektorky v dětském studiu, ale tentokrát pod vlastní střechou. 

Ráda bych také představila své kolegy. Využiju toho, že o sobě nepíší sami a že je můžu pochválit! 

DSCF6141.JPG

Jarmila je má pravá ruka. Je velmi kreativní a současně praktická. Často objeví neobvyklý materiál, díky kterému můžeme ve výtvarce vyzkoušet něco nového. Ve školičce se podílí na vedení výtvarných programů v dopoledních blocích i na odpoledním kroužku se školáky. Většinou připravuje pohádky pro skupiny s menšími dětmi, umí je báječně vtáhnout do děje a často překvapí krásně namalovanými kulisami. S dětmi si rozumí, přemýšlí o jejich potřebách, sleduje jejich pokrok. A když má někdo z dětí smutnou chvilku, určitě u Jarmily najde otevřenou náruč. 

Náš lektor angličtiny. Má mnohaleté zkušenosti z rozdílných jazykově-vzdělávacích prostředí včetně Montessori školek, jazykových škol a privátních lekcí. Křížem krážem procestoval celé Spojené Království a východní pobřeží USA, kde před 6 lety vedl svůj první (a zdaleka ne poslední) letní tábor pro děti. Je držitelem mezinárodně uznávaného testu ETS - TOEIC (The Test of English for International Communication).  Jeho mládí je výhodou, děti ho mají rády, umí s nimi řádit i získat jejich pozornost. Kontakt s angličtinou je tak přirozený a hravý. Ben má v zásobě spoustu her a písniček, výborně hraje na kytaru. A když skončí hodinová lekce, spolupracuje na dalším programu, hraje si s dětmi a příležitostně s nimi v angličtině komunikuje. Ben je takový starší bratr, velký kamarád i pan učitel v jedné osobě.

No a já... Za ta dlouhá léta fungování školičky mě práce s dětmi neomrzela. Naopak, být s dětmi mě baví, inspirují mě a jak doufám, vzájemně se obohacujeme. Mám moc ráda chvíle vzájemného napojení, když si o něčem povídáme, jsme společně ponořeni do příběhu, nebo tu radost, když nám pod rukama vzniká něco nového. Ve školičce se podílím na vedení výtvarných činností s menšími dětmi i se školáky na odpoledním kroužku. Věnuji se práci s příběhem v duchu tvořivé dramatiky, s dětmi zpíváme...

Jarmila Jandová

Benjamin Selinger

Jana Novotná

DSCF6180.JPG
bottom of page